Support: 56 657 71 78

Super-szybkie dyski NVMe na stałe w ofercie Data Space

Newsy
dyski
NVMe
serwery dedykowane

W ostatnim czasie wprowadziliśmy do oferty dyski NVMe, dostępne w różnych konfiguracjach dostępnych u nas serwerów dedykowanych.

Rozpowszechnienie protokołu NVMe to jedna z największych rewolucji w dyskach twardych na przestrzeni ostatnich lat. W dużym skrócie, dyski NVMe w przeciwieństwe do SSD nie wykorzystują złącz SATA/SAS, czyli tych samych, co zwykłe dyski talerzowe (HDD), a złącz M.2/PCI-E, co pozwala na szybszy transfer danych.

Serwery z linii Core

Na dobry początek udostępniamy 3 konfiguracje z linii Core możliwe do kupienia przez stronę. Są to dwie wersje popularnego serwera starter.16 – starter.ssd, starter.hdd oraz node.64.nvme, gdzie każda z nich posiada 2 dyski NVMe o pojemności 512 GB, z możliwością rozbudowy do 1 TB (+ 80 PLN/mies.).

Serwery starter.16 to idealny sprzęt do zapoznania się z technologią oraz uruchomieniem wydajnego środowiska produkcyjnego. Obie wersje różnią się tylko drugą parą dysków, a są to odpowiednio 2×240 GB SSD lub 2x 2TB HDD. Oprócz tego mamy na pokładzie procesor Intel Xeon 1230v6, 16 GB pamięci RAM oraz dostęp do sieci z pasmem 100 Mbit/s.

Druga konfiguracja to 1-procesorowy serwer ze znanym, lubianym, a przede wszystkim wydajnym procesorem Intel Xeon 1650v4. Znajdziemy tutaj też 64 GB RAM oraz wyżej wspomniane dwa dyski NVMe o pojemności 512 GB. Tutaj również istnieje możliwość rozbudowy, dodatkowo mamy tutaj 4 puste sloty Hot-Swap dla dysków HDD lub SSD. Konfiguracja ta jest dobrym punktem wyjścia dla mocnej, wydajnej i niezawodnej infrastruktury IT.

Dyski NVMe w pozostałych serwerach

Gotowe konfiguracje to nie wszystko – wprowadzamy również dyski NVMe do oferty rozbudowy obecnych serwerów. Jeżeli posiadają Państwo serwer dedykowany w naszej firmie, możemy doładować go nowym, szybkim dyskiem. Dzięki złączu PCI-Express dysk NVMe jesteśmy w stanie dołożyć praktycznie do każdego serwera.

Pojemności, jakie na chwilę obecną posiadamy w ofercie, to:

  • 512 GB
  • 1 TB
  • 2 TB

Ceny zaczynają się od 40 PLN/m-c za 512 GB – zachęcamy do kontaktu, pomożemy z doborem technicznym i przedstawimy ofertę. Istnieje również możliwość udostępniania środowisk testowych.

Przykładowe rozwiązania

Część naszych Klientów korzysta już z dysków NVMe, a największe zainteresowanie wykazuje sektor e-commerce. Spotykamy się z wykorzystaniem nowych dysków przy bazach danych lub rozproszonych systemach plików. Już serwer starter.ssd.nvme pozwala na uruchomienie systemu operacyjnego na dyskach SSD, a podmiotu produkcyjnego (baza danych, silnik aplikacji) na dyskach NVMe.

Zachęcamy do zapoznania się z case study z agencją e-commerce IDEA07, gdzie dokładnie opisujemy korzyści z zastosowania dysków NVMe do utrzymania zaawansowanego systemu ERP:

Platforma z NVMe dla agencji IDEA commerce – case study

Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani dyskami NVMe, zakupem serwera dedykowanego, który takową technologię wykorzystuje lub po prostu chcą Państwo rozbudować swój obecny serwer, zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

  • bok@dataspace.pl
  • +48 657 71 77
Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Poradniki
Bezpieczeństwo w startupie - sprawdź bezpłatny poradnik
Poradniki
4 dobre rady i 2 must-have dla e-commerce przed #blackfriday