Support: 56 657 71 78

Macierz Huawei Dorado 8000

Infrastruktura IT
macierz Huawei Dorado

Dzięki współpracy z IntegraleIT otrzymaliśmy do testowania macierz Huawei Dorado 8000. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wrażeniami!

Macierz do zadań specjalnych 

Huawei Dorado 8000 v6 jest flagowym modelem macierzy z klasy enterprise firmy Huawei korzystającym z dysków ALL-FLASH NVMe. Najprościej ujmując jest urządzeniem umożliwiającym spojenie wielu dysków w jedno oraz podłączenie ich do serwera jako data storage (magazyn pamięci).

 

W Data Space został wykorzystany do pracy w dwóch środowiskach:

  • testowym na którym zostały przeprowadzone testy syntetyczne
  • symulacji awarii chmury publicznej.

W celu podłączenia macierzy wykorzystaliśmy połączenia 10/25G Ethernet, na których za pomocą protokołu iSCSI udostępniliśmy zasoby blokowe. Dzięki temu rozwiązaniu ze strony serwera były widoczne jako jeden dysk. Dodatkowo duża ilość portów dostępowych umożliwia konsolidację segmentu sieci ethernet. Macierz dodatkowo obsługuje Fibre Channel, a także może działać jako NAS (wspiera protokoły NFS, SMB).

 

Macierz macierzy nie równa

W porównaniu do urządzeń proponowanych przez inne firmy sprzęt pracował w 100% bezproblemowo – w czasie testowania nie wystąpiła ani jedna awaria. Posiada przyjazny użytkownikowi panel zarządzania, a zastosowana redundancja praktycznie na każdym poziomie pozwoliła administratorowi sieci zapomnieć o problemach związanych z magazynowaniem i przepływem danych.

Podczas symulowania awarii sprzęt zachowywał się przewidywalnie, zgodnie z opisem zawartym w dokumentacji. Zwłaszcza przypadł nam do gustu fakt, że przed jakimikolwiek zmianami konfiguracji interfejs użytkownika ostrzega o możliwości przerwy w działaniu usług. 

Kolejną przydatną funkcją w macierzy Huawei jest RAID-TP. Dzięki której awaria nawet 3 dysków w jednym czasie nie wpływa na ciągłość pracy urządzenia, a „odbudowa” danych przebiega w bardzo krótkim czasie. Zaleta ta jest możliwa dzięki przypisaniu spare dysków na poziomie bloku.

Liczy się wnętrze

W macierzy zastosowano nie tylko najnowsze technologie softwarowe, ale także ułatwienia instalowania, rozszerzeń i modyfikacji hardwaru. Dzięki temu jakakolwiek ingerencja w sprzęt nie wymaga całej skrzynki narzędzi. 

Huawei pozwala na stworzenie interfejsu LACP, a także posiada funkcję „failover IP”. LACP pozwala na łatwą agregację łączy, a “failover” zapewnia redundancję usługom, które nie wspierają natywnych rozwiązań High Availability.

Aktualizacja oprogramowania macierzy nie wpływa na dostęp do danych, co umożliwia utrzymanie aktualnego środowiska bez planowania okna serwisowego i obniżenia dostępności systemu dyskowego.

Bardzo duża moc obliczeniowa procesorów ARM Kunpeng, oraz 2 TB RAMu, pozwalają na odpalenie wielu funkcji w czasie rzeczywistym. Co najlepsze – dzieje się to bez wpływu na wydajność. Kolejnym z aspektów wartym uwagi jest funkcja deduplikacji. Pozwala ona na zaoszczędzenie fizycznego miejsca na dyskach, docelowo redukując koszty. W praktyce udało nam się uzyskać redukcję danych na poziomie ponad 2:1 co znacząco przerosło nasze oczekiwania.

Podsumowanie

Macierz Huawei Dorado 8000 v6 to sprzęt najwyższej klasy, na którym można polegać. Bardzo intuicyjny i płynny interfejs zarządzania ułatwia codzienne korzystanie. Niestety nie jest to sprzęt na każdą kieszeń, jednak jego wysoka jakość rekompensuje koszt. Pozostaje nam szczere polecenie macierzy, która pozwoli zaoszczędzić nie tylko sporo czasu ale i nerwów przyszłym użytkownikom.

 

Autorzy: Joachim Krauze, Jakub Gałka 

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Case study
Bezpieczne środowisko sieciowe - case study Chop-Chop
Case study
Bezpieczeństwo szyte na miarę - case study PragmaGO