Support: 56 657 71 78

Bezpieczeństwo danych w Data Space

Dowiedz się, w jaki sposób dbamy o to, by dane naszych Klientów były zawsze bezpieczne.

image

Bezpieczeństwo to jeden z najważniejszych aspektów, które powinieneś sprawdzić przenosząc swój sprzęt lub dane do Data Center.  

Żeby zachować najwyższy poziom usług oraz chronić dane na każdym poziomie stosujemy technologie i rozwiązania, dzięki którym zawsze zachowujemy wysoką dostępność. Należą do nich m.in.:

 • Dwa niezależne trakty energetyczne
 • Internet od trzech różnych operatorów
 • Regularny backup danych
 • Disaster Recovery Center
 • Ochrona Anty-DDoS

4 filary bezpieczeństwa w Data Space



icon

Niezawodność

Używamy tylko komponentów klasy Enterprise

icon

Doświadczenie

Już 16 lat w branży Data Center

icon

Zespół

Doświadczeni inżynierowie sieci i systemów

icon

Redundancja

Duplikacja wszystkich najważniejszych systemów

W jaki sposób dbamy o Twoje dane?

Infrastruktura

Zasilanie i łącza

Hardware

Software

Infrastruktura

Nasze Data Center jest wyposażone w szereg zabezpieczeń:

 • Gaszenie gazem technicznym
 • Redukcja tlenu w komorach (OxyReduct®)
 • Klimatyzacja precyzyjna N+2
 • Monitoring wizyjny
 • System stref dostępu
 • Całodobowy ochrona

Nasze Data Center jest wyposażone w szereg zabezpieczeń:

 • Gaszenie gazem technicznym
 • Redukcja tlenu w komorach (OxyReduct®)
 • Klimatyzacja precyzyjna N+2
 • Monitoring wizyjny
 • System stref dostępu
 • Całodobowy ochrona
Więcej

Zasilanie i łącza

Hardware

Software

Przykłady usług chroniących dane

slider

01 VPN

Dzięki połączeniom realizowanym przez VPN (Virtual Private Network), chronimy Twoje serwery przed ingerencją osób z zewnątrz. VPN przekierowuje ruch internetowy na specjalnie skonfigurowany serwer, ukrywając adres IP użytkownika i szyfrując wysyłane oraz odbierane dane.

 

 

 

slider

02 Backup

Potrzebę backupowania danych najczęściej uświadamia nam nagła awaria. Dopóki środowisko ma się dobrze, wydaje nam się, że nic złego nie może się stać. Chronimy Twoje zasoby poprzez regularne zrzuty kopii zapasowych w modelu 3-2-1. 

slider

03 Disaster Recovery

Rezerwowe środowisko IT, która znajduje się w chmurze lub zapasowym Data Center. Sprawia to, że nawet przypadku zagrożenia fizycznego np. pożaru, mamy możliwość ciągłego świadczenia usług i zachowania wysokiej dostępności do Twoich zasobów.

slider

04 Ochrona Anty-DDoS i WAF

System ochrony anty-DDoS Data Space nieustannie monitoruje łącze Klienta w poszukiwaniu nienaturalnego ruchu. W przypadku ataku ochrona włącza się automatycznie w ciągu kilku sekund, minimalizując tym samym ryzyko strat powstałych w wyniku przerw w dostępie do usług. WAF (Web Application Firewall) to system ochrony aplikacji webowych. Kontroluje ruch zarówno do aplikacji, jak i z niej. Cała procedura odbywa się automatycznie po ustaleniu zasad filtrowania.

Kluczowe było dla nas Zapasowe Centrum Danych oraz cały mechanizm, który zapewni ciągły transfer danych pomiędzy dwiema fizycznymi lokalizacjami.

Data Space wprowadziło ten mechanizm oraz konfigurację całego środowiska, jak też zaproponowało rozwiązania administracyjne, sprzętowe i zagwarantowało nam poufność transmisji – szyfrowanie ruchu transmitowanego pomiędzy DC i DRC a Millennium TFI.

Kacper Jarosz

Inspektor Bezpieczeństwa IT, Millennium TFI S.A.

Oferując domeny i hosting swoim Użytkownikom bierzemy też na siebie część odpowiedzialności za prowadzone przez nich biznesy, dlatego zależy nam, aby Data Center, w którym kolokujemy nasze serwery, spełniało najwyższe normy jakości i zapewniało obsługę 24/7/365.

Szymon Perski

CEO, SeoHost

Poszukując lokalizacji kolokacyjnej dla naszego superkomputera przygotowaliśmy listę wymagań, które musi spełniać takie miejsce.

Były to m.in. nowoczesny system klimatyzacji, redundantne łącza internetowe i odpowiednio wydajne zasilanie. Kolokacja w Data Space daje nam pewność, że dostęp do zasobów “Kopernika” jest bezpieczny.

Tomasz Kępa

Dyrektor IT, Copernicus Computing

  Skontaktuj się z nami

  Odpowiadamy w ciągu 2 godzin





  Sprawdź, jak możesz poprawić bezpieczeństwo w swoim biznesie

  Pobierz bezpłatny ebook

  FAQ

  Atak DDoS

  Skrót DDoS pochodzi od angielskiego określenia distributed denial of service, co można przetłumaczyć jako rozproszona odmowa dostępu. To jedna z wielu metod wykorzystywanych do blokowania internetowych serwisów lub blokowania łączy internetowych. Upraszczając, na serwer wysyłana jest taka ilość zapytań, że „dławi się” i przestaje odpowiadać.

  Disaster Recovery Center (DRC)

  DRC to Zapasowe Centrum Danych. Może obejmować całość lub wybrane elementy infrastruktury IT. W przypadku, gdy korzystamy z tej usługi, jeśli nastąpi awaria podstawowego środowiska, cały ruch zostaje przekierowany do lokalizacji zapasowej.

  Ochrona WAF

  Web Application Firewall to system ochrony aplikacji webowych (głównie stron internetowych). Pozwala na automatyczną kontrolę treści wchodzących do aplikacji.

  SLA

  SLA (Service Level Agreement) nazywamy umowę dotyczącą poziomu jakości świadczenia usług, może to być np. czas wymiany komponentu w szafie RACK.

  System redukcji tlenu

  Jest to unikalne, profesjonalne rozwiązanie przeciwpożarowe, jego działanie polega na obniżeniu zawartości tlenu w powietrzu w pomieszczeniach, ze szczególnie wrażliwą infrastrukturą. Taka zawartość nie szkodzi ludziom a jednocześnie uniemożliwia pojawienie się otwartego ognia i powstania pożaru.

  VPN

  Virtual Private Network to wirtualna sieć prywatna. W skrócie jest to usługa szyfrująca dane przesyłane przez Internet w celu ochrony tożsamości użytkownika.

  Współczynnik AFR

  Annualized failure rate mówi nam o tym, jakie jest prawdopodobieństwo awarii urządzenia (np. dysku twardego) podczas pełnego roku użytkowania. Najczęściej rośnie on wraz z kolejnymi latami eksploatacji komponentu.