Bezpłatny poradnik

Jak zadbać o bezpieczeństwo danych w sklepie online?

  "Nagłe przepięcie w sieci energetycznej spowodowało spalenie się dysków w serwerze, na których przechowywane były bazy danych naszych klientów. W konsekwencji przestój trwał około tygodnia aż do odzyskania podstawowych funkcjonalności naszego e-sklepu. Powrót do obrotów sprzed awarii potrwał aż 2 lata".

  Brzmi znajomo?

  Aż 58% firm nie posiada mechanizmu backupowania danych, przez co w przypadku awarii tracą cały wypracowany przez lata know-how swojego biznesu. Dodatkowo odzyskanie informacji z uszkodzonych dysków trwa średnio około 6 dni roboczych, co może być zabójcze dla całego biznesu - szczególnie gdy uszkodzenie nastąpi w gorącym okresie sprzedażowym.

  Praktyczny poradnik - bezpieczny sklep internetowy

  • Jak przeprowadzić audyt bezpieczeństwa w sklepie internetowym?
   Podajemy praktyczne wskazówki do szybkiego wdrożenia.
  • Typowe zagrożenia dotyczące sklepów internetowych - dowiedz się, jak je wyeliminować.
  • Bezpieczeństwo klienta - czy kupujący u Ciebie mogą czuć się bezpiecznie? Działaj z wyprzedzeniem, zamiast reagować po fakcie.

  Warto zdać sobie sprawę, że cyberbezpieczeństwo to proces rozłożony w czasie. Wymaga ono ciągłego udoskonalania i dostosowywania mechanizmów do zmieniających się warunków.

  Widać to wyraźnie na przykładzie ataków DDoS, których zmieniająca się na przestrzeni lat charakterystyka i dostępność wymagają ciągłej uwagi administratorów, szczególnie, że ich ofiarami padają coraz mniejsze podmioty.

  Michał Gliński, IT Director, Data Space

  Darmowy e-book: Bezpieczny sklep internetowy

  Lepiej zapobiegać niż leczyć. Bezpieczeństwo sklepu internetowego składa się z szeregu małych czynności, które można wykonać samemu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

  • Dowiedz się jak zabezpieczyć komputery pracowników, nawet jeśli będą pracowali poza biurem.
  • Przygotuj swoją infrastrukturę IT na wypadek nagłej awarii.
  • Sprawdź, jak przechowywać dane klientów bez obaw o ich utratę.

  Zadbaj o bezpieczeństwo danych w sklepie internetowym

  Pobierz .pdf za darmo

  4 obszary bezpieczeństwa w e-commerce

  Biuro

  Dostęp do danych powinny mieć tylko wyznaczone do tego osoby, a cały przepływ danych należy uregulować. Istotna jest przede wszystkim odpowiednia granulacja uprawnień, bezpieczne połączenie do danych, zabezpieczone stacje robocze i sieć.

  Sklep i infrastruktura lub hosting

  Bezpieczeństwo danych w startupie można zwiększać przez takie działania, jak regularne wykonywanie kopii zapasowych, zastosowanie redundancji sprzętowej, czy zapewnienie odpowiedniej infrastruktury serwerowej lub hostingu.

  Klienci

  Wprowadzenie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) nakłada na firmy nowe obowiązki związane z przetwarzaniem wrażliwych danych. Wyznaczenie Inspektora Ochrony Danych, jak też wprowadzenie innych dobrych praktyk, pomoże chronić Twój e-sklep przed naruszeniem przepisów.

  Regularny audyt

  Bezpieczeństwo to proces trwający cały czas. Aby ochrona była skuteczna, musimy regularnie sprawdzać jej elementy. Pomoże to uniknąć sytuacji, w której np. niezaktualizowany w porę program antywirusowy przepuści do systemu oprogramowanie, które zablokuje nasze dane.

  Skalowalne rozwiązania IT dla sklepów online

  Oferujemy rozwiązania IT ściśle dopasowane do charakteru działalności i wielkości sklepów internetowych. Nasze środowiska są skalowalne, więc rosną razem z rozwojem twojego e-commerce.