O nas

Data Space wspiera zarządzanie infrastrukturą IT w oparciu o usługi serwerów dedykowanych, prywatnej chmury, kolokacji i ochrony przed atakami DDoS oraz aplikacyjnymi.

hero

Poznaj nas

slider

01 Centrum danych

Data Space to serwerownia TIER3 skoncentrowana na świadczeniu usług. Najważniejsze jest dla nas ciągłe działanie powierzonych nam systemów. Nasza centralna lokalizacja znajduje się w unikalnym miejscu Torunia. Łatwy dojazd z drogi krajowej 91 zapewnia dobrą komunikację z Łodzią (1,5h) Warszawą (2h), Trójmiastem (2h).

  • Dwa niezależne budynki o łącznej powierzchni 3337,8 m2
  • Obiekt projektowany i zbudowany w oparciu o normę TIER3. Pełna redundancja wszystkich elementów infrastruktury.
  • Podłączenie do pięciu niezależnych operatorów, trzech polskich i dwóch zagranicznych punktów wymiany ruchu niezależnymi traktami kablowymi.
  • Możliwość zbudowania prywatnego połączenia na bazie sieci Orange, Netii lub połączenia z naszą infrastrukturą w LIM, THINX lub bezpośrednio w naszej serwerowni.
  • Obsługa 24/7/356
slider

02 Nasza misja

Naszą misją jest zbudowanie platformy składającej się z ekosystemu
partnerów specjalizujących się w administracji infrastrukturą IT oraz
najbardziej zaawansowanych, automatycznych rozwiązań infrastrukturalnych.

Dzięki temu staniemy się najlepszym wyborem dla firm, które ze względu
na swoją specyfikę muszą pozostawać online bez względu na wszystko,
przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Naszą wizją jest, aby stać się czołowym dostawcą wysoko-wydajnej,
bezpiecznej i skalowalnej infrastruktury IT w regionie CEE

Przeniesienie infrastruktury hostingowej do Data Space pozwoliło nam osiągnąć poziom SLA, niezależności i skalowalności niemożliwy we własnym zakresie bez znacznych nakładów finansowych. Uzyskaliśmy realne oszczędności, a razem ze sprzętem dzierżawimy elastyczność i kompetencje profesjonalnego i wyspecjalizowanego podmiotu.

Maciej Wierzbicki
Kierownik działu Systemów i Sieci

We współpracy biznesowej ważne są dla mnie 3 rzeczy: fajna, elastyczna oferta, dobra jakość usług i zaangażowani ludzie ze wsparcia klienta. To wszystko odnajduję w Data Space. Jestem odpowiedzialna przed swoimi klientami za wybór dostawców i myślę, że DS to strzał w dziesiątkę.

Magda Zarych
Dyrektor IT w Megi Team

Dzięki rozwiązaniom opartym na wydajnej, wysokodostępnej i bezpiecznej chmurze nasza firma systematycznie podnosi skuteczność w podejmowaniu decyzji oraz lepiej zarządza środowiskiem Klientów.

Paweł Jasiński
CEO Chop-Chop.org

Wybierając Data Center dla naszych klientów, najważniejszym czynnikiem jakim się kierujemy jest profesjonalny support. Jak to mówi stare polskie przysłowie - dobre serwerownie poznaje się w biedzie. Kontakt z Data Space jest na najwyższym poziomie, dlatego na polskim rynku jest naszym naturalnym wyborem.

Tomek Kloc
CEO w Adminotaur

Zespół

Piotr Smoleń

Piotr Smoleń

CEO
Maciej Pietroń

Maciej Pietroń

CFO
Marcin Kowalski

Marcin Kowalski

Senior Product Manager

Udziałowcy instytucjonalni

icon

Data Holding Sp. z o.o. S.K.A.

20,21% udziałów
icon

Visanet S.A.

13,98% udziałów