Support: 56 657 71 78

Bezpieczeństwo w startupie – sprawdź bezpłatny poradnik

Poradniki
bezpieczeństwo
startupy

Ciężko nadążyć za startupami – rozwijają się w zawrotnym tempie, pozyskują nowych inwestorów, a odzew rynku na tworzone przez nie rozwiązania jest coraz głośniejszy.

Powiększanie się bazy klientów, świadczonych usług czy odwiedzin portalu oznacza w branży IT nieunikniony wzrost infrastruktury, bo przecież “gdzieś to wszystko musi się pomieścić”. Firmy dokupują więc kolejne VPS-y, kolejną przestrzeń w chmurze lub dokładają kolejne serwery dedykowane do swojego klastra.

Rozwój to naturalna sprawa – jeśli jest płynność finansowa, jeśli są środki od klientów lub inwestorów, to dołożenie kolejnej cegiełki do infrastruktury IT nie stanowi jakiejkolwiek bariery. Należy jednak pamiętać, że środowisko IT to wielogłowy smok, którego każdy element powinien rosnąć w równym tempie. Czy jest tak z bezpieczeństwem? Więcej klientów równa się większej ilości danych, a to z kolei oznacza większą odpowiedzialność.

Data Space prezentuje dzisiaj pigułkę wiedzy w zakresie bezpieczeństwa IT – darmowy ebook do pobrania:

Poruszamy w nim kwestie bezpieczeństwa infrastruktury IT, takie jak kopia zapasowa, zabezpieczenie infrastruktury internetowej czy cyberataki. Niektóre z poruszonych zagadnień mogą być Wam znane, a o niektórych mogliście nie słyszeć. Tak czy inaczej, każdy, kto prowadzi swój biznes lub pracuje w branży znajdzie tutaj coś dla siebie, dlatego nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do lektury!

Jeżeli ebook nie rozwieje nurtujących Was pytań zapraszamy do kontaktu, z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania – a na pewno na te dotyczące bezpieczeństwa w startupach.

Zobacz również – nasz pakiet usług dla startupów:

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Newsy
AMD EPYC 2nd gen: premiera procesorów serwerowych
Newsy
Super-szybkie dyski NVMe na stałe w ofercie Data Space