Darmowy e-book

Jak zadbać o bezpieczeństwo danych w startupie bez wpędzania się w koszty?

  “Jedna duża sieć Wi-Fi, wszyscy użytkownicy z prawami zapisu, brak systemu zarządzania uprawnieniami czy kopii zewnętrznych na trwałych nośnikach. Do tego prywatne laptopy używane służbowo, dane na niesprawdzanych nośnikach, brak oprogramowania i urządzeń badających zagrożenia…”

  Brzmi znajomo?

  Nic dziwnego. Według naszych danych nawet 9 na 10 startupów może mieć nieuregulowane kwestie związane z bezpieczeństwem danych. Kary za tego typu naruszenia, przewidziane w RODO, są bardzo dotkliwe - mogą wynieść nawet 20 mln euro.

  Praktyczny poradnik - bezpieczeństwo w startupie

  • Jak zwiększyć bezpieczeństwo danych?
   Praktyczne wskazówki do szybkiego wdrożenia przy ograniczonym budżecie
  • Zagrożenia dla bezpieczeństwa w startupie - obszary działalności najbardziej podatne na ryzyko wycieku danych
  • Startup i bezpieczeństwo - założenia a rzeczywistość. Jak kwestie bezpieczeństwa wyglądają w teorii, a jak w praktyce?

  Byłem świadkiem niejednej awarii infrastruktury IT. Przechodzenie przez cały proces to pomieszanie paniki, wielkiego stresu i presji czasu. Ale kiedy opadnie kurz, przychodzi moment na refleksję nad tym, dlaczego do awarii doszło.

  Wnioski mogą być przeróżne, jednak wiem, że klienci mogliby uniknąć ponad połowy awarii dbając zawczasu o bezpieczeństwo swojego środowiska. Traktować je jak ogrodzenie, alarm i zamki w drzwiach swojej firmy.

  Karol Olszewski, Technical Account Manager, Data Space

  Darmowy ebook: Bezpieczeństwo w startupie

  Póki nie ma produktu i jakichkolwiek przychodów, nie ma też szans na budżet i prace związane z bezpieczeństwem. Co można więc zrobić bez wpędzania się w koszty?

  • Poznaj możliwe zagrożenia związane z bezpieczeństwem i naucz się im zapobiegać
  • Dowiedz się, jak zapewnić bezpieczeństwo krytycznym danym i usprawnić podstawowe procesy w Twoim startupie
  • Sprawdź, jakich kompetencji potrzebuje Twój zespół, by skuteczniej dbać o bezpieczeństwo danych

  Zadbaj o bezpieczeństwo danych w swoim startupie

  Pobierz .pdf za darmo

  4 filary bezpieczeństwa w startupie

  Bezpieczny dostęp do danych

  Dostęp do danych powinny mieć tylko wyznaczone do tego osoby, a cały przepływ danych należy uregulować. Istotna jest przede wszystkim odpowiednia granulacja uprawnień, bezpieczne połączenie do danych, zabezpieczone stacje robocze i sieć.

  Bezpieczeństwo środowiska IT

  Bezpieczeństwo danych w startupie można zwiększyć przez regularne wykonywanie kopii zapasowych, zastosowanie redundancji sprzętowej, zapewnienie odpowiedniej infrastruktury serwerowej oraz regularny serwis.

  Zabezpieczenie przed wyciekiem danych

  Wprowadzenie rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) nakłada na firmy nowe obowiązki, związane z przetwarzaniem wrażliwych danych. Wyznaczenie Inspektora Ochrony Danych pomoże chronić Twój startup przed naruszeniem przepisów.

  Outsourcing IT

  Zlecanie czynności firmom zewnętrznym stało się codziennością i często jest rozwiązaniem o najlepszym stosunku ceny do jakości. Niektóre usługi, takie jak administracja czy ochrona przed cyber-atakami szczególnie warto zlecić, by zwiększyć bezpieczeństwo Twojego startupu.

  Elastyczne usługi IT dla startupów

  Oferujemy elastyczne rozwiązania dedykowane dla startupów na każdym etapie rozwoju. Inwestuj tylko w to, co ma wartość dla Twojej firmy.