Support: 56 657 71 78

Platforma z NVMe dla agencji IDEA commerce – case study

Case study
case study
NVMe
serwery dedykowane
storage

Klient

IDEA  commerce to agencja interaktywna specjalizująca się w rozwiązaniach dla branży e-commerce opartych o platformy Magento 1 i 2, PrestaShop oraz autorski system IDEAerp. Swoim klientom oferuje szeroki zakres usług, w tym tworzenie i obsługę sklepów internetowych, aplikacje mobilne, system ERP, czy hosting. Agencja posiada biura w 7 miastach w 3 krajach. Do jej klientów należą takie marki, jak Miloo Home, elampy.pl,  Dr. Oetker, Lilou.

Wyzwanie

IDEA commerce współpracuje z nami już od ponad 2 lat. W tym roku Klient zgłosił się do nas z prośbą o stworzenie środowiska testowego z szybkimi dyskami na potrzeby autorskiego systemu ERP. W razie powodzenia testów, na środowisku miała być uruchomiona wersja produkcyjna, z planem cyklicznej rozbudowy o bliźniacze maszyny.

System IDEAerp realizuje automatycznie mnóstwo czynności, takich jak przyjmowanie zapytań, rejestrację wpłat, generowanie faktur czy zamawianie kuriera, bezpośrednio integrując się m.in. z platformami Allegro, eBay, Amazon, IdoSell, Magento i PrestaShop. Infrastruktura sprzętowo-sieciowa musiała więc sprostać tym wymaganiom, zapewniając płynne, szybkie i bezbłędne działanie całości.

Rozwiązanie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, przygotowaliśmy platformę z 2 dyskami NVMe Intel SSD DC 4511 o pojemności 1 TB:

  • E3-1240v5
  • 64 GB RAM
  • 1x 480 GB SSD
  • 2x Intel SSD DC P4511 Series 1 TB

Testy wypadły świetnie, a Klient jest bardzo zadowolony z wyników, wskutek czego przystąpiliśmy do pełnego wdrożenia. Enterprise`owe dyski Intel SSD DC P4511 Series idealnie sprawdziły się w projekcie, który poza wydajnością wymagał również wyjątkowych zabezpieczeń przeciwko utracie danych. Pomogły tu takie funkcje, jak ochrona danych przy utracie zasilania czy zaawansowane możliwości kontroli błędów ECC.

Komentarz Klienta

Paweł Skrzypczak, Chief Sales Officer, Idea Commerce:

Infrastruktura dostarczona przez Data Space pozwoliła rozwinąć skrzydła naszemu oprogramowaniu.

Dzięki zastosowaniu wydajnego sprzętu z dyskami NVMe jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom szybki i nieprzerwany dostęp do swoich systemów.

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Newsy
AMD prezentuje procesory EPYC Rome - 7nm i nawet 64 rdzenie
Newsy
Sprawdzaj status swoich usług - status.dataspace.pl