Support: 56 657 71 78

Aplikacja miejska z AMD Epyc – case study qb-mobile

Case study
bezpieczeństwo
infrastruktura IT
sieć

Klient

qb sp. z o.o. to software house tworzący aplikacje mobilne i webowe na wszystkie wiodące platformy. W swoim portfolio oprócz realizacji dedykowanych rozwiązań pod konkretne wymagania Klientów, rozwijają własny produkt pod nazwą OneCard. Aplikacja działa on na styku biznesu oraz administracji publicznej zapewniając korzyści zarówno mieszkańcom, lokalnemu biznesowi jak i organom samorządowym. Z aplikacji korzystają mieszkańcy kilkunastu miast w Polsce (m.in. Płocka, Łodzi i Gdańska), w sumie około 500 000 ludzi.

Aplikacja OneCard to narzędzie składające się z wielu elementów, łączących szereg technologii. Nowoczesny portal miejski wraz z panelem Mieszkańca, aplikacje mobilne i końcówki dla partnerów oraz szereg integracji pozwalają na pełnienie szeregu funkcji:

  • Pozwala na rejestrację użytkowników i ich autoryzację jako mieszkańców oraz nadawanie im dodatkowych uprawnień w zależności od określonych kryteriów.
  • Uszczelnia wydatki miasta na dofinansowanie oświaty, gospodarkę komunalną oraz komunikację oraz zwiększenie wpływu do budżetu miasta.
  • Stanowi narzędzie promocji lokalnego biznesu w postaci programów rabatowych i lojalnościowych.
  • Zapewnia prosty dostęp do zakupu usług miejskich takich jak: komunikacja, parkingi, wejścia na basen.
  • Umożliwia zakup i rezerwacje usług u prywatnych partnerów takich jak fryzjer, kosmetyczka.
  • Pozwala na weryfikację użytkowników jako mieszkańców w zewnętrznych i działaniach miejskich (jak na przykład Budżet Obywatelski).
  • Zapewnia skuteczny kanał komunikacji pomiędzy mieszkańcami a samorządem poprzez możliwość mailingu, powiadomień push czy wysyłki SMSów do określonych grup mieszkańców.
  • Wpiera projekty prospołeczne prowadzone przez samorządy oraz organizacje pozarządowe.
  • Zapewnia łatwość integracji z zewnętrznymi systemami poprzez API.

Wyzwanie

Zaawansowana aplikacja do zarządzania infrastrukturą miejską z wieloma tysiącami użytkowników oraz konieczność zapewnienia najwyższego poziomu dostępności wymaga klastra obliczeniowego o dużej mocy i zastosowania komponentów najwyższej jakości.

Aplikacja OneCard codziennie pomaga wielu z nas w korzystaniu z tego co oferuje nam miast. Musi więc być odpowiednio chroniony przed atakami hakerskimi i możliwymi okresowymi wzrostami ruchu a także awariami wynikającymi z eksploatacji.

Rozwiązanie

W ramach budowy środowiska wraz z Klientem zdecydowaliśmy się na trzy mocne serwery produkcyjne z procesorami AMD Epyc z linii Rome 7302 i 64 GB RAM połączone w klaster obliczeniowy. Odpowiadają one za obsługę Klientów w portalach miejskich. Bramą do nich są mniejsze serwery, filtrujące i  przekazujące ruch na poszczególne węzły.

 

Komentarz Klienta

System mobilny OneCard rozwijamy od 2016 roku. Rozwiązanie rosło z każdym miesiącem, „wyrastając” z dotychczasowego środowiska hostingowego. Po kilku tygodniach poszukiwań i testów trafiliśmy na firmę Data Space. To co przekonało nas do wyboru ich rozwiązania to otwartość na prezentacje „zaplecza” ich centrum, prezentację na YT. Podoba nam się redundancja dostawców energii i Internetu. Od początku współpracy pierwsze co rzuca się w oczy to profesjonalizm, a zaraz po nim serdeczność i bardzo sympatyczny kontakt. Panowie z Data Space nigdy nie powiedzieli „nie da się”. Zawsze szukali rozwiązania, które wpisuje się w nasze potrzeby. Każdemu kto szuka rzetelnego partnera, z świetnym kontaktem i rozwiązaniami najwyższej klasy polecamy Data Space.

Michał Sarnowski, co-owner

qb-mobile

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Case study
Infrastruktura IT dla Domu Maklerskiego - case study Navigator S.A.
Infrastruktura IT
Zielona energia zelektryzuje Twoje serwery