Support: 56 657 71 78

Rozbudowana infrastruktura IT dla sklepu online Tantis.pl – case study

Case study
adresacja IP
case study
serwery dedykowane

Klient

Tantis.pl to znany sklep internetowy oferujący książki, audiobooki, gry planszowe i zabawki. Rozpoczął działalność w 2007 roku pod marką Dobre-Książki, oferując szeroki wybór drukowanej literatury. 

Firma obsługuje dziesiątki tysięcy klientów, zachowując bardzo wysokie standardy obsługi, z których jest znana od początku istnienia. W swoim rozwoju kładzie nacisk przede wszystkim na stosowanie nowoczesnych technologii do poprawy intuicyjności i wygody swojego e-sklepu. 

Wyzwanie

Tantis.pl jako duży portal e-commerce potrzebował stworzenia mocnego środowiska IT do obsługi sklepu internetowego. Z racji jego skali, jak też ilości odwiedzających, nie mogło to być jedno z gotowych rozwiązań, lecz platforma zaprojektowana pod specyfikę tego projektu. 

Klient oczekiwał infrastruktury o wysokiej dostępności, elastyczności i skalowalności, tak by zapas mocy umożliwiał ciągłą pracę nawet przy zwiększonym obciążeniu. Dodatkowo każda z maszyn miała obsługiwać inną funkcję biznesu, np. bazę danych, backup, itp.

Właściciel marki Tantis.pl skorzystał z rekomendacji od GO.PL – agencji marketingowej będącej już zadowolonym klientem Data Space – i wysłał nam zapytanie. Wspólnym mianownikiem obu firm jest konieczność korzystania z rozbudowanych, customowych środowisk IT. 

Rozwiązanie

Tantis.pl dzierżawi od Data Space dziesięć maszyn. Są to zarówno serwery dedykowane z naszej linii Core – Starter, Backup i Node.64, jak i „dedyki” customowe, złożone pod kątem tego projektu. W przypadku tych drugich zastosowaliśmy konfiguracje dwuprocesorowe, bazujące na procesorach Intel Xeon E5 2620, jak też jednoprocesorowe, oparte na Intel Xeon E5 1650v4. Maszyny posiadają od 8 do 128 GB RAM, co tylko podkreśla różnorodność całego środowiska.

Zwiększanie skali odbywa się poprzez dokładanie metodą hot-swap dysków SSD o wskazanej przez Klienta pojemności. Podczas ofertowania lub dobierania środowiska zawsze przewidujemy dodatkowe miejsce na storage – zazwyczaj to ten element infrastruktury najszybciej wymaga rozbudowy.

Na życzenie Tantis.pl wszystkie serwery zostały umieszczone w jednej szafie RACK, gdzie komunikują się ze sobą w obrębie tej samej sieci LAN. Zapotrzebowanie na takie rozwiązanie jest tak samo popularne jak jego odwrotność, czyli umieszczenie serwerów w osobnych RACK-ach. Oprócz wspólnej sieci wewnętrznej, sieć publiczna jest również zamknięta w obrębie jednego VLAN-u. To pozwala Klientowi dokładać kolejne pojedyncze adresy IP, które może dynamicznie przypisywać do wybranych serwerów lub swoich usług.

 

Komentarz Klienta

Marcin Olczykowski, właściciel Tantis.pl:

Oczekiwaliśmy przygotowanego na miarę, wysoko dostępnego środowiska IT do obsługi naszego rosnącego e-biznesu. Po otrzymaniu rekomendacji od GO.PL zdecydowaliśmy się skorzystać z rozwiązań zaproponowanych przez Data Space.

Dzięki przeniesieniu biznesu na nową infrastrukturę, nasz e-sklep działa niezależnie od obciążenia i jest gotowy na dużą liczbę osób jednocześnie dokonujących zakupu.

 

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Bezpieczeństwo IT
SSL VPN - bezpieczna praca zdalna w Twojej firmie
Poradniki
Popraw bezpieczeństwo swojego e-sklepu - bezpłatny poradnik