Support: 56 657 71 78

SSL VPN – bezpieczna praca zdalna w Twojej firmie

Bezpieczeństwo IT
bezpieczeństwo
cyberataki
sieć
SSL
VPN

Ostatnie wydarzenia w Polsce i na świecie mają znaczący wpływ na profesjonalizację pracy zdalnej. Zrodziło to wiele problemów, bo o ile jeden dzień na tzw. home office można przeżyć korzystając tylko ze skrzynki pocztowej i komputera domowego, o tyle ciągłe (a przynajmniej długotrwałe) świadczenie takiej pracy wymaga trwałego i przede wszystkim bezpiecznego połączenia z firmową infrastrukturą IT. Najprościej uzyskać je dzięki usłudze SSL VPN od Data Space. 

Jeżeli mielibyśmy wyjaśnić w jak najprostszych słowach,czym jest VPN, czyli Virtual Private Network, to musielibyśmy napisać, że jest to po prostu wirtualny tunel sieciowy pomiędzy dwoma urządzeniami, którym przesyłane są dane. Tego typu rozwiązań używa się przede wszystkim w celu uzyskania połączeń pomiędzy zasobami IT znajdującymi się w różnych lokalizacjach. Przykładem mogą tu być serwery firmy, z którymi łączymy się za pomocą naszego prywatnego bądź służbowego laptopa z domu. 

Profesjonalne zabezpieczenie przesyłu danych 

Usługa SSL VPN jest przeznaczona dla wszystkich, którzy potrzebują zdalnego dostępu swoich zasobów, a jednocześnie muszą mieć pewność, że ich połączenie jest cały czas chronione przed niepożądanymi aktywnościami ze strony innych użytkowników sieci. Dzięki zastosowaniu protokołu SSL (Secure Socket Layer) dane, które przesyłamy do firmowych serwerów, są bezpieczne. 

SSL VPN znajduje zastosowanie zarówno w większych firmach jako podstawowy bądź zapasowy system zdalnego dostępu do danych, jak również dla mniejszych biznesów, takich jak niewielkie sklepy internetowe, których pracownicy muszą się łączyć ze swoimi bazami danych z wielu różnych oddalonych geograficznie miejsc. Usługa znajdzie również zastosowanie w kawiarniach czy na lotniskach. Dzięki prostej obsłudze i przystępnej instrukcji stanowi doskonałe uzupełnienie podnoszące bezpieczeństwo otwartych sieci Wi-Fi.  

Nie bez znaczenia, szczególnie dla firm szukających oszczędności, jest cena: 9,99 zł/mies. opłaty eksploatacyjnej + 19,99 zł/mies. za każdą osobę korzystającą z usługi.

Z VPN-a możemy korzystać na dwa sposoby. Logując się z poziomu przeglądarki (bez instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania) lub poprzez dedykowanego klienta. Usługa jest zaopatrzona w szczegółową instrukcję, wyjaśniającą w jaki sposób uzyskać połączenie ze swoimi zasobami. 

Jak zacząć korzystać z usługi SSL VPN?

To bardzo proste – wystarczy wysłać do nas mail na sales@dataspace.pl. Nasi inżynierowie skontaktują się z Wami w celu uzyskania niezbędnych danych do stworzenia konta.  Następnie, po otrzymaniu haseł dostępowych, logujesz się poprzez przeglądarkę (możesz wtedy zainstalować klienta) i możesz już bezpiecznie pracować.

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Bezpieczeństwo IT
Backup - wszystko, co musisz wiedzieć o kopiach zapasowych
Case study
Rozbudowana infrastruktura IT dla sklepu online Tantis.pl - case study