Serwery wirtualne już od 18 zł/mies. Sprawdź
Support: 56 657 71 78
Dział handlowy: 56 657 71 79

Serwery dedykowane dla Voicetel Communications S.A. – case study

Case study
chmura prywatna
serwery dedykowane

Klient

Voicetel Communications S.A. to spółka technologiczna, która tworzy rynek Conversational AI. Powstała w 2012 r., a już cztery lata później zadebiutowała na New Connect. Opracowana przez firmę autorska, unikatowa w skali światowej technologia Brilliance ™, pozwala na inteligentny dialog człowieka z maszyną. Bazując na intencjach, automatyzuje procesy obsługi telefonicznej w firmach reprezentujących dowolne branże oraz w contact center.

Wyzwanie

Voicetel w swoich rozwiązaniach korzysta z chmury niedużych serwerów dedykowanych starter.32, pomiędzy którymi płynnie przenosi obciążenia. Tego typu rozwiązania pozwalają znacząco obniżyć koszty i poprawiają separację różnych środowisk. Dodatkowo, koszty mocy obliczeniowej CPU oraz infrastruktury są na tego typu serwerach niskie. Niestety u większości dostawców zapewnienie odpowiedniej płynności przenoszenia adresacji IP pomiędzy serwerami jest mocno utrudnione. Przełączanie się mechanizmami paneli kontrolnych jest powolne, wprowadza dodatkowy poziom skomplikowania i kolejny element infrastruktury, który może ulec awarii.

Rozwiązanie

W Data Space w sieci publicznej rozciągniętej pomiędzy wieloma serwerami używa się usługi Shared VLAN. Pozwala ona na przydzielenie poszczególnych adresów lub podsieci do grupy serwerów. Następnie o przydzieleniu adresacji do maszyny decyduje administrator serwera. O dostarczeniu pakietu decydują więc protokoły sieciowe bez angażowania skomplikowanej mechaniki wyższego poziomu. Klient otrzymał do swojej dyspozycji kilkanaście serwerów starter.SSD rozbudowanych o dodatkową pamięć RAM. Co istotne, Data Space gwarantuje możliwość rozszerzenia listy serwerów dostępnych w Shared VLAN w przyszłości niezależnie od ich umiejscowienia i konfiguracji.

Komentarz Klienta

Dawid Wójcicki, CEO, Voicetel Communications S.A.:

Nowe środowisko zapewnia nam elastyczność w przenoszeniu obciążeń i możliwości skalowania zgodnie z przyjętymi przez nas założeniami biznesowymi.

Jednocześnie, jak każda chmura prywatna osadzona na serwerach dedykowanych, jest dużo tańsza i bardziej przewidywalna niż dostępne chmury publiczne.

Bardzo cenimy i polecamy współpracę z Data Space.

Data Space
Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Newsy
Kluczowe informacje dla Klientów w 1 miejscu - zapraszamy na Wiki Data Space
Case study
Infrastruktura i administracja IT dla playdlawosp.pl - case study