Support: 56 657 71 78

Łącza i infrastruktura IT dla Gemius S.A. – case study

Case study
case study
infrastruktura IT
serwery dedykowane

Klient 

Gemius S.A. to wywodząca się z polski międzynarodowa firma zajmująca się reklamą i statystyką w internecie. Oprócz analizy statystyk stron www i emisji reklam w sieci, firma bada m.in. skuteczność reklamy i profile użytkowników stron, przeprowadza analizy rynkowe związane z szeroko pojętą aktywnością online. Gemius jest również wydawcą raportu (panelu) popularności stron internetowych Gemius/PBI. To globalna marka o bardzo szerokiej rozpoznawalności w Polsce i w świecie, szczególnie na rynkach Europy, Afryki i Azji. 

Wyzwanie 

Aby emitować reklamy i prowadzić analizy, Gemius potrzebuje zróżnicowanej geograficznie, a przy tym bardzo wysoko dostępnej architektury. Gwarancją poprawnej i skutecznej emisji reklamy jest jej skuteczne policzenie oraz sprawdzenie, do kogo dotarła. Z punktu widzenia płacącego za emisję, jak też właściciela strony, na której emitowana jest reklama, brak statystyki jest tym samym co brak emisji, mimo że pod względem technologicznym to dwa różne procesy. 

Kolejnym wyzwaniem, przed którym codziennie stoi Klient, jest redukcja opóźnień. Pozwala to ładować się reklamom, statystykom i innym produktom Klienta nie wolniej niż monitorowana strona www.

Gemius potrzebował elastyczności w doborze i rozbudowie, jak też gwarancji późniejszej zmiany konfiguracji serwerów służących do emisji i zliczania reklam. Ich wykorzystanie i potrzebna ilość zależą do sprzedaży oraz działań klientów, a obciążenie to nie do końca da się przewidzieć. 

Rozwiązanie 

Data Space posiada obecnie jedne z najlepszych w Polsce łącz do sieci. Nasze Centrum Danych może pochwalić się dostępem do trzech polskich punktów wymiany ruchu, dostawców Tier I, Orange, Exatel, Netia i innych polskich providerów internetu. Połączenia realizowane są zarówno lokalnie w Toruniu, jak i w punktach zlokalizowanych w Warszawie. Taka konstrukcja sieci oferuje parametry najlepsze z możliwych – a tylko takich szukał Gemius. 

W ramach swojej elastycznej oferty serwerów dedykowanych Data Space dostarczyło, w oparciu o specyfikację techniczną, customizowane serwery dedykowane, umożliwiające późniejszą elastyczną zmianę parametrów zależnie od bardzo dynamicznych i trudnych do ustalenia potrzeb.  

Komentarz Klienta

Cieszymy się, że udało nam się umiejscowić istotny fragment naszej infrastruktury w Data Space. Jakość dostępu do sieci oraz możliwość szybkiej rozbudowy środowiska są dla naszego biznesu sprawami fundamentalnymi.

Chcielibyśmy, aby wszystkie wdrożenia nowych infrastruktur przebiegały w sposób tak płynny, jak w Data Space.

Dr Marek Robak, Head of IT Operations

(infrastructure, security, integration, web)

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Poradniki
Od SaaS-a do IaaS-a - skrótowce w IT
Case study
Zdalne ręce pomagają w kolokacji dla SeoHost - case study