Support: 56 657 71 78

Serwery dedykowane dla agencji ecommerce Media4U – case study

Case study
case study
serwery dedykowane

Klient

Media4U to jedna z największych w Polsce agencji ecommerce zajmujących się tworzeniem profesjonalnych sklepów internetowych, opieką powdrożeniową i wsparciem dla istniejących już platform.

W ramach działalności oferuje szereg usług dodatkowych np. hosting, business intelligence (BI), kampanie marketingowe online, przygotowanie do RODO. Firma posiada także własne studio graficzne – całość w myśl zasady: „We build business not just websites”. Do jej klientów należą tak znane marki, jak Volvo, ING, czy BonPrix.

Wyzwanie

Klient posiadał własną infrastrukturę w serwerowni znajdującej się na terenie firmy. W ramach własnych kompetencji zapewniał opiekę nad infrastrukturą, utrzymaniem sklepów internetowych, serwisem sprzętu, zasilaniem, chłodzeniem, jak też redundantne łącza internetowe o wysokiej dostępności i skalowalności.

Utrzymanie własnej serwerowni przy stale rosnących potrzebach generowało jednak coraz większe koszty. Powodowane to było nieustannym dążeniem do podniesienia jakości świadczonych usług, w tym zapewnienia ciągłości działania systemów klienckich. Dodatkowymi argumentami były konieczność okresowej wymiany sprzętu i odpowiedniego przygotowania styku sieci z Internetem pod kątem bezpieczeństwa.

Bardzo duży problem stanowiło również ograniczenie mobilności w obszarze nieruchomości. Rozwój firmy i powiązany z tym wzrost zatrudnienia wymagają zapewniania odpowiednio dużej i wygodnej przestrzeni biurowej. Tymczasem utrzymanie własnej serwerowni praktycznie wyklucza możliwość płynnego przeniesienia działalności do innej lokalizacji.

Rozwiązanie

W ramach realizacji Klient wydzierżawił od nas serwery dedykowane, urządzenia sieciowe oraz dostęp do sieci o wysokiej dostępności, dodatkowo zapewniając sobie pierwszą linię ochrony, jaką jest fizyczne bezpieczeństwo wymagane m.in. przez RODO.

Infrastruktura odpowiadająca za ponad 40 000 zamówień dziennie w sklepach e-commerce dziennie została zlokalizowana na kilkudziesięciu serwerach o specjalnie dobranej konfiguracji. Dzięki współpracy Klient otrzymał bardzo wysokie gwarancje dostępności do sieci, wymiany sprzętu w razie awarii w ciągu dwóch godzin i ochrony przed atakami sieciowymi. Istotną częścią oferty jest też możliwość elastycznej rozbudowy i modyfikacji wszystkich elementów środowiska w bardzo krótkim czasie.

Komentarz Klienta

Maciej Wierzbicki, kierownik działu Systemów i Sieci w Media4U:

„Przeniesienie naszej infrastruktury hostingowej do Centrum Danych Data Space pozwoliło nam osiągnąć ten poziom SLA, niezależności i skalowalności, który byłby niemożliwy do osiągnięcia we własnym zakresie bez znacznych nakładów finansowych. Dodatkowo dzięki współpracy uzyskaliśmy realne oszczędności, np. nie mamy już konieczności utrzymywania zapasowego sprzętu, nie musimy dbać o rozwiązania zapewniające wysoki poziom chłodzenia, zasilania oraz łącz internetowych.

Razem ze sprzętem od Data Space dzierżawimy elastyczność i kompetencje podmiotu profesjonalnego, wyspecjalizowanego w dostarczaniu niezawodnej infrastruktury i gotowego do jej obsługi. Co więcej, pracownicy, którzy dotychczas byli delegowani do bieżących działań, związanych z utrzymywaniem własnej infrastruktury mogą, teraz przeznaczyć więcej czasu na poszukiwanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla naszych klientów.”

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Poradniki
Dlaczego nie warto kupować starego serwera
Newsy
Reprezentant Data Space z prelekcją na PLNOG20