Support: 56 657 71 78

AMD EPYC w serwerze do obsługi hostów głosowych – case study Vee SA

Case study
AMD
chmura prywatna
infrastruktura IT

Klient

Vee SA (wcześnie Voicetel Communications SA) jest liderem na polskim i europejskim rynku rozwiązań typu Conversational AI. Umożliwają one automatyzację obsługi klientów firm w kanale telefonicznym.

Unikalne wielobranżowe doświadczenie, skala realizowanych procesów oraz autorska technologia Brilliance. To wszystko umożliwia Vee budowanie rozwiązań, których efektywność biznesowa niejednokrotnie przewyższa efektywność tradycyjnego call center. Znacząco obniża też  TCO procesu i zapewnienia jakość obsługi na najwyższym poziomie (human-like experience).

Opracowana technologia i baza know-how Vee znajduje zastosowanie w obsłudze zarówno połączeń przychodzących, jak i wychodzących w kilkunastu branżach. M.in. bankowej, ubezpieczeniowej i medycznej. Klientami Vee są zarówno firmy sektora MŚP, jak i duże międzynarodowe korporacje o wysokim dziennym wolumenie obsługiwanych połączeń i wyśrubowanych standardach dostępności i bezpieczeństwa.

Wyzwanie

Vee jest naszym Klientem już od 2018. W ramach ich zapotrzebowania na wysoką moc obliczeniową dla zapewniania płynności działania systemu zbudowaliśmy chmurę prywatną opartą na niedużych serwerach dedykowanych starter.32. Maszyny te łączą w sobie wysoką wydajność (Intel® Xeon® E3-1230 v6 o taktowaniu 3,50 GHz, 32 GB RAM) z umiarkowaną ceną. Oscyluje ona w okolicach 200 zł/mies., w zależności od ilości pamięci RAM i rodzaju dysków twardych.

W Data Space wysoko cenimy sobie innowacyjność. Oprócz działań reaktywnych trzymamy rękę na pulsie w kwestii nowoczesnych rozwiązań zarówno hard, jak i software’owych.

Gdy więc Vee poinformował nas o potrzebie rozbudowy swojej infrastruktury serwerowe, zaproponowaliśmy im rozwiązanie, które niedawno poddawaliśmy testom. Była to platforma oparta o premierowe CPU marki AMD, przeznaczony do szczególnie zasobożernych zastosowań, wymagających wielowątkowych chipów, jak serwery hostingowe.

Rozwiązanie

AMD EPYC 7302P, który wybraliśmy dla Vee, to układ z linii Rome, która miała premierę jesienią 2019 roku. Jest to 2. generacja procesorów Enterprise od “czerwonych”. Jego parametry to 16 rdzeni/32 wątki/128MB L3 cache, taktowane zegarami o częstotliwości 3.0 GHz z możliwością boostowania aż do 3,3 GHz.

W 2. generacji platformy Epyc producent jeszcze mocniej postawił na zróżnicowanie układów pod względem budżetu użytkownika. Znajdziemy w niej aż 9 różnych układów, które dopasujemy zarówno do mniejszych serwerów, jak i potężnych “superkomputerów”.

Co ważne, w przypadku CPU od “czerwonych” nie musimy wybierać pomiędzy wysokim taktowaniem zegarów a wielowątkowością. Chipy Rome łączą bowiem oba te parametry. Dzięki temu pojedynczy serwer może zastąpić nawet kilka mniejszych, co przekłada się na obniżenie kosztów jednostkowych.

Na platformie, którą przygotowaliśmy dla Vee, oprócz procesora AMD znalazły się 64 GB pamięci RAM oraz 2 dyski SSD o łącznej pojemności 480 GB.

Komentarz Klienta

We współpracy z dostawcą środowiska IT ważna jest nie tylko stabilność, ale też innowacyjność. Zespół Data Space dobrze odczytał nasze potrzeby i zaproponował platformę, która daje najwyższą wydajność w swojej cenie. Rozbudowując naszą infrastrukturę wypróbowaliśmy więc jeden z najbardziej zaawansowanych procesorów z linii EPYC od AMD.

Jego moc i wielowątkowa struktura doskonale sprawdziła się jako mocne wsparcie naszego środowiska IT. Dodatkowo nowa platforma zastąpiła aż dwa z naszych dotychczasowych serwerów, co spowodowało obniżenie kosztów w przeliczeniu na jednostkę mocy.

Artur Matuszak, Lider Zespołu IT

Vee SA

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Poradniki
Ecommerce nie pęka przed Black Friday
Poradniki
Pierwszy serwer do małej firmy - jak wybrać najlepszy?