Support: 56 657 71 78

Serwery dla integratora systemu ERP enova365 – case study COM@COM

Case study
biznes
case study
ERP

Klient

COM@COM jest ogólnopolskim dostawcą rozwiązań informatycznych dla biznesu. Za pomocą zaawansowanych rozwiązań IT oraz systemu ERP dbają o wszechstronny rozwój przedsiębiorstw. Uczestniczyli w ponad 100 projektach w różnych branżach i sektorach gospodarki. Ich działania poprzedzone są wielopoziomową analizą procesów biznesowych firmy, dodatkowo jest to uzupełnione ciągłym śledzeniem trendów.

COM@COM oferuje kompleksową obsługę, od doradztwa, poprzez wdrożenie aż po opiekę posprzedażową i serwis. Firma jest autoryzowanym partnerem enova365 i jednym z jego największych dystrybutorów w Polsce.

Wyzwanie

System enova365 to wszechstronny pakiet, które nadaje się zarówno dla małych, jak i dużych firm. Mieści w sobie cały zakres narzędzi potrzebnych do poprawnego i zwinnego działania przedsiębiorstwa. Elementy systemu mogą odpowiadać za handel, kadry i płace, CRM, finanse i księgowość, zarządzanie procesami w przedsiębiorstwie oraz obsługiwać duże ilości danych w ramach business inteligence. Dodatkowo jeden z modułów pełni rolę pulpitu dla pracowników.

Dzięki temu mogą oni w prosty sposób m.in. zarządzać dokumentami, planować pracę, komunikować się z podwładnymi i przełożonymi czy składać wnioski urlopowe. Ważną zaletą, pomagającą we wdrożeniach pakietu jest jego modułowość. Dzięki temu można wybrać tylko te elementy systemu enova365, które są potrzebne w naszej firmie. Pakiet wymaga serwera SQL obsługującego bazę danych oraz serwerów terminali, z których korzystają pracownicy.

Przygotowując infrastrukturę IT dla COM@COM, musieliśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę niezawodność i szybkość działania. Firma jako jeden z największych integratorów systemu ERP w Polsce, oferuje swoje usługi wdrożeniowe setkom Partnerów.

W przypadku systemów ERP (ang. Enterprise Resource Planning), które kontrolują w zasadzie większość procesów dziejących się w firmie, nie może dojść do sytuacji, w której serwery, z powodu obciążenia nie wytrzymają. Mogłoby to spowodować znaczne straty zarówno u integratora, jak i obsługiwanych firm.

Dodatkowo bardzo ważnym elementem jest pamięć RAM i dyski twarde. Odpowiadają one za wydajne działanie bazy SQL, niezbędnej do systemu enova365.

Przygotowując środowisko dla COM@COM braliśmy pod uwagę wymagania jej Partnerów i Klientów, którzy na projektowanej infrastrukturze mieli mieć wdrożenie systemu ERP.

Rozwiązanie

Podstawowe środowisko zostało przygotowane na serwerach core.starter.16.ssd doposażonych o dodatkową pamięć RAM (Intel Xeon 1230v6, 32 GB RAM, 2 x 240 SSD). osobny serwer (bez doposażenia) obsługuje backupy, zapewniające ciągłość świadczenia usług. Zgodnie z wymaganiami systemu serwery dzielą się na bazodanowe i terminalowe. Maszyny są oparte na licencjach Windows Server oraz Windows Remote Desktop.

Bezpieczeństwo całej infrastruktury zapewniają:

Prezentowane środowisko jest rozwiązaniem przykładowym, przygotowanym na potrzeby jednego Klienta COM@COM. W zależności od wielkości Partnera oraz zasobożerności jego systemu ERP poszczególne parametry mogą się różnić.

Komentarz

Data Space to nasi sąsiedzi, dzięki temu możemy podglądać ich pracę codziennie. Mamy świadomość, że jako integrator musimy ze szczególną pieczołowitością dobierać naszych partnerów IT. Biznes naszych Klientów w dużej mierze zależy od systemu ERP. Nie możemy sobie pozwolić na żadne zaniedbania w kwestiach wydajności czy bezpieczeństwa. Najcenniejszą rzeczą, którą daje nam współpraca z Data Space jest pewność, że w każdej sytuacji możemy liczyć na ich fachową wiedzę i pomoc.

Rafał Kośmicki, CEO

COM@COM

 

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Case study
Środowisko IT do monitorowania Ziemi - case study Europejska Agencja Kosmiczna
Case study
Serwery do nauczania zdalnego - case study Uniwersytetu Wrocławskiego