Support: 56 657 71 78

Serwery + administracja + ochrona IT = nasz nowy pakiet dla startupów

Outsourcing IT
infrastruktura IT
startupy

Startupy zdominowały nowoczesne myślenie o zakładaniu biznesu. Ich głównymi zaletami są elastyczna struktura oraz skalowalny model cenowy. W połączeniu z niewielkimi kosztami własnymi, pozwala na dość szybką ocenę rentowności całego przedsięwzięcia. Właśnie z myślą o startupach stworzyliśmy nowy pakiet usług, pozwalający na pozbycie się wielu bólów głowy związanych z zapleczem technologicznym.

Słowo ‘startup’, pomimo że karierę robi dopiero od kilkunastu lat znane jest już właściwie od samego początku ludzkiej przedsiębiorczości. Każdy z nas kojarzy popularne internetowe memy, na których pokazywane są pierwsze siedziby takich gigantów jak Apple czy Harley-Davidson. Małe pomieszczenia lub zgoła garaże, w których młodzi przedsiębiorcy przekuwali swoje marzenia w konkretne idee albo produkty. 

Zdecydowanie mniej osób wie, że jeden z największych polskich portali internetowych – Onet.pl – zaczynał w… osiedlowym blaszaku. Jak mówi jego współzałożyciel Marek Kapturkiewicz, jeśli chodzi o organizację, był to prawdopodobnie pierwszy polski startup. 

Sam sobie adminem, koderem i marketerem?

W filozofii startupowej dość mocno przeplata się pojęcie tymczasowości i innowacyjności, chociaż patrząc chłodnym okiem na rynek, to pierwsze zdecydowanie wygrywa. Dlaczego? Powodów jest kilka, ale jednym z najważniejszych jest brak solidnego, technicznego zaplecza, które pozwala w spokoju pracować nad stroną produktową i marketingową. Jeśli budujesz aplikację, potrzebujesz wydajnego serwera wraz z kompletem usług, które uczynią z niego produkt “bezobsługowy”. 

Oczywiście możesz samemu skompletować zespół odpowiedzialny za infrastrukturę, ale na samym początku nie będzie to się zwyczajnie opłacało. Dolicz do tego zakup sprzętu i jesteś na dobrej drodze, żeby dołączyć do mitycznego, 90% wskaźnika śmiertelności nowych biznesów. 

Możesz też dać sobie pomóc i skorzystać z naszego pakietu infrastruktury IT dla startupów i początkujących biznesów, a samemu skupić się na budowaniu MVP i doskonaleniu modelu sprzedaży.

 

Jeden pakiet, by mieć je wszystkie!

Przygotowując nasz pakiet dla startupów najwięcej czasu poświęciliśmy na zrozumienie potrzeb, które może mieć liczący kilka osób biznes, oferujący swoje usługi w internecie bądź obsługujący osoby za pomocą aplikacji korzystającej z baz danych.

W takim przypadku oprócz wydajnego sprzętu ważna jest również obsługa. Wiemy, że kiedy dynamicznie się rozwijasz, to ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest kilkugodzinny przestój albo awaria infrastruktury na tyle poważna, że może zachwiać całą stabilnością firmy. 

Początkujący biznes to również duża doza niepewności co do przychodów, dlatego oferowany przez nas model kosztowy, opiera się na elastyczności i skalowalności. W miarę powiększania się Twojego biznesu, infrastruktura rośnie wraz z nim.  

Co znajdziesz w pakiecie „Na dobry STARTup”:

  • Konsultacje – nasi specjaliści pomogą w dobraniu odpowiedniego pakietu lub zmodyfikują go tak, żeby pasował idealnie do Twoich potrzeb.
  • Serwer – bare metal, zbudowany z podzespołów klasy enterprise, złożony i sprawdzony przez profesjonalną ekipę.
  • Administrację – drużyna adminów do Twojej dyspozycji, będzie realizować na nim np. bieżące, zlecone prace.
  • Onboarding – chcemy, żeby próg wejścia do naszej usługi był dla Ciebie jak najbardziej komfortowy. Dlatego dostaniesz od nas komplet informacji na start. Dodatkowo oferujemy wycieczkę po naszym Data Center. Dzięki niej będziesz mógł poznać bliżej zarówno sprzęt jak i opiekujących się nim ludzi. 
  • Backup – dodatkowa przestrzeń na dane, jej wielkość jest zależna od wybranego pakietu i waha się pomiędzy 200 GB a… nieskończonością.
  • Testy – zanim zdecydujesz się na współpracę, możesz testować usługę przez 7 dni za darmo. 

Dopasuj koszty do skali Twojego startupu!

Jedną z najbardziej newralgicznych rzeczy w każdym początkującym biznesie są koszty stałe. Jeżeli nie są one przewidywalne, każdy kolejny miesiąc działalności przypomina grę w rosyjską ruletkę. Oprócz dających się przewidzieć kosztów, nasza usługa stawia również na maksymalną elastyczność. Dodatkowo, zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów, którzy podpowiedzą czy środowisko, które wybrałeś, będzie odpowiednie do Twoich potrzeb. 

W trakcie projektowania pakietu zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na możliwość skalowania jego zawartości a tym samym dopasowania ceny do wielkości biznesu. Podstawowy pakiet jest dostępny za 399 zł/mies. i zawiera w sobie wszystkie elementy potrzebne na wstępnym etapie działania biznesu. Kolejne wersje pozwalają na stopniowe zwiększanie zarówno zakresu dostępnych usług jak i skomplikowania infrastruktury. Wszystkie pakiety zawierają konsultacje, sprzęt, administrację oraz przestrzeń na backup, a w bardziej zaawansowanej w modelu ZCD (Zapasowe Centrum Danych), czyli replikacji środowiska IT na oddzielnej, w pełni niezależnej infrastrukturze.

Więcej informacji o usłudze na stronie https://dataspace.pl/infrastruktura-it-dla-startupow/.  Zapraszamy też do skorzystania z naszych darmowych konsultacji. 

Mamy nadzieję, że nasza infrastruktura pomoże Ci zachować chłodną głowę w jednym, ale dla wielu kluczowym aspekcie – niezawodności!

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Case study
Migracja systemu ecommerce dla Danhoss - case study
Poradniki
Od SaaS-a do IaaS-a - skrótowce w IT