Support: 56 657 71 78

Środowisko Big Data dla startupu motoryzacyjnego Price4Wheels – case study

Case study
case study
środowisko IT
startupy

Klient

Price4Wheels to startup wykorzystujący Big Data do tworzenia rozwiązań IT dla branży motoryzacyjnej. Dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji oferuje zawsze aktualne wyceny samochodów oraz zaawansowane skrypty analityczne do bieżącej kontroli stocku posiadanych przez firmy samochodów. Rozwiązania Price4Wheels pomagają w sprzedaży aut zarówno używanych, jak i nowych. Analityczne podejście i technologiczny background powodują, że oferowane aplikacje są w pełni customizowalne oraz pozwalają na skalowanie w zależności od wielkości biznesu klienta.

Wyzwanie

Price4Wheels codziennie operuje dużymi pakietami danych, dlatego potrzebuje elastycznego środowiska IT z możliwością skalowania wraz ze wzrostem zapotrzebowania na zasoby. Klient wymaga również pełnej obsługi w modelu ‘as a service’ wraz z migracją baz danych na serwery oraz przygotowaniem środowiska przez naszych specjalistów, tak by móc od razu zacząć pracę.

Rozwiązanie

Parametry serwera zostały dobraliśmy tak, żeby oprócz pokrycia bieżącego zapotrzebowania na moc obliczeniową, możliwe było zwiększenie obciążenia środowiska, bez konieczności wymiany podzespołów. Zdecydowaliśmy się na parę dysków SSD skonfigurowaną w RAID1, 32 GB pamięci RAM oraz wydajny procesor z rodziny Intel E3.

Rozwiązanie systemowe dla Price4Wheels bazuje na wirtualizacji sprzętowej Proxmox oraz tradycyjnych wirtualnych maszynach, z których każda odpowiada za inną gałąź biznesu. Ze względu na rodzaj usług, kluczowa jest maszyna zbierająca dane. Wykorzystuje ona kilka silników baz danych zarówno relacyjnych, takich jak Postgres czy MariaDB, jak i NoSQL MongoDB.

Całe środowisko jest przygotowane do pracy ze skryptami Pythona, a dzięki uwzględnieniu jego różnych wersji uzyskaliśmy pożądaną kompatybilność.

Price4Wheels jest jednym z pierwszych biznesów, któremu zaoferowaliśmy usługę ‘Na dobry STARTup’. Łączy ona wysokowydajne rozwiązania IT z elastycznością doboru usług. Dobra komunikacja na etapie projektu i późniejszego wdrożenia pozwoliła na sprawną instalację niezbędnych komponentów, a tym samym start środowiska ściśle dopasowanego do potrzeb startupu.

 

Komentarz Klienta

Bartosz Wieczorek, Współzałożyciel Price4Wheels:

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Data Space. Przebiegała ona wzorowo na każdym z dotychczasowych etapów. Od rozpoznania naszych potrzeb, zestawienia i pełnej konfiguracji maszyn, aż do pomocy przy migracji środowiska.

Jesteśmy startupem technologicznym na początku swojej biznesowej drogi. Mamy stosunkowo skomplikowane procesy, ale nie bylibyśmy w stanie utrzymać w tym momencie wydzielonego stanowiska administratora serwerów, który by je obsłużył.

Dzięki Data Space mamy zapewnioną profesjonalną obsługę IT, na którą możemy sobie pozwolić. Wraz z rozwojem firmy będziemy po prostu zwiększać zasoby sprzętowe i pakiety usług dodatkowych oferowanych przez Data Space.

Mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim startupom i nie tylko.

 

Dowiedz się więcej o usłudze 'Na dobry STARTup!’:

Sprawdź nasz poradnik o bezpieczeństwie danych w startupie:

https://dataspace.pl/bezpieczenstwo-danych-w-startupie-ebook/

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Case study
Zdalne ręce pomagają w kolokacji dla SeoHost - case study
Bezpieczeństwo IT
Backup - wszystko, co musisz wiedzieć o kopiach zapasowych