Support: 56 657 71 78

Pełne środowisko IT dla agencji e-commerce IDEA commerce – case study

Case study
case study
serwery dedykowane

Klient

IDEA commerce to agencja interaktywna specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla e-commerce opartych o platformy Magento 1 i 2 oraz PrestaShop. Swoim klientom oferują pełen wachlarz usług, w tym tworzenie i obsługę sklepów internetowych, aplikacje mobilne, czy hosting. Agencja posiada biura w 7 miastach w 3 krajach. Do jej klientów należą takie marki, jak Dr. Oetker, Venezia i Ford. Innowacyjnym produktem przeznaczonym dla branży e-commerce jest system IDEAerp, służący do obszernego zarządzania procesami biznesowymi.

Wyzwanie

IDEA commerce potrzebowała rozbudować swoje środowisko IT. Zakup sprzętu to jednak nie wszystko. Posiadanie serwerów i systemu wystawionego do internetu, który musi działać bez przerw, wymusza posiadanie wysoko sprawnej kolokacji, redundantnych łącz, czy też bardzo szybkiego serwisu na sprzęt. Jednym słowem, potrzebna jest cała otoczka techniczna, która pochłania bardzo dużo zasobów, a jednocześnie nie jest głównym obszarem działalności agencji interaktywnej.

W przypadku utrzymania środowiska warto korzystać z jak najmniejszej liczby firm dostarczających poszczególne komponenty, w przeciwnym razie zwiększa się ryzyko zrzucania odpowiedzialności. Firma dostarczająca sprzęt, firma serwisująca, kolokacja z łączami, utrzymanie innych usług… – na zarządzanie dużą liczbą partnerów trzeba przeznaczyć znaczne zasoby organizacyjne, które mogłyby zamiast tego skupić się na realizacji swojej core’owej działalności.

Rozwiązanie

Data Space zapewniło pełną kompleksową ofertę, dostosowaną do warunków przetargowych przy zakupie sprzętu z dofinansowania unijnego.

Oferta obejmowała:

  • Sprzedaż sprzętu (w tym serwerów storage i serwerów obliczeniowych w całości dostosowanych do potrzeb klienta), w ramach której zakupiony został serwis na cały okres użytkowania;
  • Sprzedaż komputerów i serwerów, które zostały dostarczone do biura zamawiającego;
  • Serwis sprzętu obejmujący gwarancję naprawy w 4h dla części umieszczonej w serwerowni oraz gwarancję NBD dla sprzętu umieszczonego w biurze;
  • Pełen pakiet utrzymaniowy dla części serwerowej, obejmujący kolokację, zasilanie, chłodzenie, panel administracyjny do zarządzania serwerami, dostęp do internetu, filtrowanie ruchu, obsługę zdalnych rąk;
  • Wynajem portów switchy, co było bardziej opłacalne niż zakup urządzeń sieciowych 10G, na które musiałaby być przeznaczona istotna część dostępnego budżetu;
  • Montaż i pre-konfigurację środowiska do etapu.

Dzięki tej współpracy IDEA commerce otrzymała pod klucz pełne środowisko IT, którego jest właścicielem. Jest to połączenie modelu utrzymania infrastruktury znanego z serwerów dedykowanych i wydatków OPEX z zakupem sprzętu i finansowaniem go w modelu CAPEX. Takie optymalne połączenie pozwala optymalizować strukturę kosztów i dostosowywać ją do bieżących potrzeb biznesowych.

Komentarz Klienta

slawomir_wawrzyniak_idea07

Sławomir Wawrzyniak, Chief Development Officer, IDEA commerce:

Cieszymy się ze współpracy z firmą, na której możemy polegać. Pracownicy Data Space pomogli nam przy tworzeniu naszej infrastruktury, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem.
Bardzo cenimy sobie dobry kontakt zarówno po stronie handlowej, jak i po stronie osób zajmujących się naszymi serwerami. Dzięki Data Space śpimy spokojnie. Wiemy, że nasze maszyny są w dobrych rękach.

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Newsy
Co "miau" Drupal? Luka bezpieczeństwa w popularnym CMS-ie
Poradniki
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie, cz.1: zagrożenia w sieci