Support: 56 657 71 78

Migracja środowiska agencji Plej na platformę Docker – case study

Case study
case study
docker
środowisko IT

Klient

Plej to duża agencja interaktywna łącząca kompetencje digitalowe z ATL-em i BTL-em. Dodatkowo specjalizuje się też w produkcji dużych eventów. Jako technologiczny lider zawsze stara się być o krok przed swoimi konkurentami. Dzięki takiemu podejściu może pochwalić się szeregiem branżowych nagród, takich jak pięć statuetek Effie. Z usług Agencji Plej korzystają najwięksi gracze na rynku, którzy poszukują wysokojakościowych kampanii dla swoich produktów.

Wyzwanie

Wraz ze wzrostem ilości świadczonych przez Agencję Plej usług pojawiła się potrzeba stworzenia zautomatyzowanego systemu, który mógłby wykonywać część zadań bez ingerencji człowieka. Głównym celem było skrócenie czasu przygotowywania środowisk, dostosowanych do różnych konfiguracji sprzętowych i rodzajów oprogramowania. 

Rozwiązanie 

Docker to narzędzie służące do wirtualizacji oprogramowania na poziomie systemu operacyjnego (potocznie nazywamy to konteneryzacją). Pozwala to umieścić określony program wraz z jego wszystkimi zależnościami, takimi jak konfiguracje, biblioteki czy bazy danych, w wirtualnym kontenerze. Można go uruchomić na praktycznie każdym serwerze z systemem Linux. Kontenery działają niezależnie od siebie, nie wiedzą też o współistniejących na serwerze sąsiadach. 

Migracja wszystkich usług na platformę Docker pozwoliła wyeliminować problemy z czasochłonnością przygotowywania kolejnych wdrożeń nowych usług.

Komentarz Klienta

Mariusz Graca, Digital Partner, Plej: 

Duża ilość wdrożeń cieszy, ale jednocześnie wiąże się z większą czasochłonnością działań –  szczególnie, kiedy działamy na wielu różnych konfiguracjach, wersjach systemu czy oprogramowania. Jako agencja nastawiona na nowoczesne technologie ustaliliśmy wraz z dostawcą naszej infrastruktury IT, że najlepszym wyborem będzie migracja na platformę Docker. Konteneryzacja pomaga nam w lepszym zarządzaniu zasobami w naszym klastrze i przy wdrażaniu usług.

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Case study
Serwer dedykowany, backup i administracja dla SklepBaterie.pl - case study
Poradniki
Data Center dla biznesu - jak je wybrać?