Support: 56 657 71 78

„Płyny w Centrach Danych” – Data Space z prezentacją na PLNOG 21

Newsy
PLNOG
prezentacje
wydarzenia

Podczas jednego z czołowych wydarzeń roku w branży telekomunikacyjnej, ekspert Data Space Marcin Kowalski będzie opowiadał o chłodzeniu w Centrach Danych.

Paradoksalnie niewielka rzecz, jaką jest sposób chłodzenia, w przypadku serwerowni stanowi jeden z najważniejszych elementów jej wyposażenia. Na przestrzeni lat zmieniały się sposoby, ale cel pozostał ten sam.

Teraz chłodzenie cieczami wraca do centrów danych. 30 lat temu cieszyliśmy się z nadejścia chłodzenia powietrzem, historia IT zatacza znowu koło i teraz przyszedł czas na świętowanie chłodzenia cieczami. Nie mamy żadnej ucieczki przed zwiększeniem gęstości środowisk IT.

O powodach, konsekwencjach i możliwych strategiach działania opowie podczas 21 PLNOG opowie Marcin Kowalski, Senior Product Manager w Data Space. Entuzjasta sprzętu i wielki zwolennik stosowania prostych rozwiązań w IT. Marcin na co dzień zajmuje się serwerami dedykowanymi i szczerze interesuje się chłodzeniem sprzętu IT w centrach danych.

Prezentacja Marcina Kowalskiego zaplanowana jest na 2. dzień konferencji, na godz. 10:00.

PLNOG 21 już 1-2 października w Krakowie. Do zobaczenia!

Data Space kontakt@dataspace.pl Naszą misją jest być najlepszym wyborem dla firm, które muszą być online bez względu na wszystko, przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Dostarczamy im platformę składającą się z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z zakresu infrastruktury IT.
Bezpieczeństwo IT
Atak na sieć węzłów Bitcoin, cz.1
Newsy
Nowe serwery dedykowane - Xeon 1230v6 i AS5617 za 169 zł!