Support: 56 657 71 78

Serwer obejmuje:

 • Procesor

  : 48 rdzeni, 96 wątków

 • Pamięć RAM

  : 192 GB

 • Dysk

  : 8 TB HDD, 6x 480GB SSD, 6x 240GB SSD

 • Sieć

  : 100 Mbit/s

Opcje dodatkowe:

 • Anty-DDoS Globalną ochronę przed atakami wolumetrycznymi stanowi blackholing, który można rozszerzyć o indywidualną ochronę przeciwko cyberatakom takim jak SYN-FLOOD, DNS-FLOOD itp.

 • Backup FTP 1 TB na najwrażliwsze dane

 • Serwer backup Dodatkowy serwer backupowy 4x4 TB

 • Rozłożenie node’ów Ulokowanie węzła w oddzielnej szafie

 • Wdrożenie Pełna konfiguracja środowiska, rozliczana w zależności od jego zaawansowania

 • Optimization review Wstępny audyt i optymalizacja środowiska

Agile.Cloud.1

Cena: 2899 zł/m-c

Rozwiązanie oparte o rozproszony system plików CEPH oraz redundantną sieć 10Gbps pomiędzy węzłami. To, w połączeniu z nowoczesnymi procesorami Intel Skylake, szybkimi dyskami SSD oraz 192 GB RAM, tworzy wydajną chmurę prywatną. Konfiguracja zawiera 3 serwery fizyczne.

Typowe zastosowania:

aplikacje obliczeniowe
usługi streamingowe
image

Prywatna chmura obliczeniowa potrzebna jest wszędzie tam, gdzie wymagane są wysoka wydajność, skalowalność oraz bezpieczeństwo. Rozwiązanie różni się tym od chmury publicznej, że jest przygotowane do dyspozycji tylko jednej organizacji, która korzysta z jej pełnych zasobów.

Pozwala to na całkowitą kontrolę zarówno poziomów dostępu, jak i wpływających i wypływających danych. Chmury prywatne cieszą się szczególną popularnością w branżach wymagających najwyższego bezpieczeństwa użytkowników, takich jak finanse, fintech czy ecommerce.

Szukasz rozwiązania?

Wykorzystaj nasze doświadczenie i umów się na bezpłatną konsultację. Doradzimy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego projektu.

Bezpłatna, indywidualna analiza potrzeb

Karol Olszewski, Technical Account Manager

Dlaczego warto wybrać naszą chmurę prywatną?

Oszczędności

Gotowe środowiska są projektowane i wdrażane przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki outsourcingowi możesz realnie obniżyć koszty działania swojego biznesu.

Serwerownia w Polsce

Szczególnie ważne dla podmiotów finansowych i fintech, jeden z warunków stawianych przez instytucje kontrolne. Daje także pewność działania w ramach krajowego prawa.

Support wysokiej klasy

Nasi technicy czuwają 24/7/365, żeby Twoje środowisko było gotowe do użytku. Połączenie wysokich kompetencji pracowników i SLA na poziomie 99,98 daje Ci pewność, że w Twoim środowisku IT nie wystąpią przestoje.

Prekonfigurowane zestawy

Gotowe środowiska są projektowane i wdrażane przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem. Są one wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia w przygotowywaniu infrastruktur IT.

Skalowalność

Dużą zaletą rozwiązań chmurowych jest ich skalowalność, dzięki czemu w chwili zakupu środowiska nie musisz znać swoich krańcowych potrzeb. Jeżeli zabraknie Ci mocy, możesz po prostu rozbudować swoją chmurę.

Dostępność

Sprzęt klasy Enterprise, redundancja kluczowych systemów i ugruntowane procedury są gwarancją wysokiej dostępności (HA) Twojej infrastruktury.

Centrum pomocy

Skorzystaj z dodatkowych informacji o instalacji,
obsłudze i serwerach dedykowanych Data Space

Onboarding

Najważniejsze informacje pomocne w stawianiu pierwszych kroków w Data Space

Wiki

Baza wiedzy Data Space: przydatne narzędzia, artykuły i poradniki dla administratorów

Blog

Garść artykułów o serwerach dedykowanych i nie tylko. Poczytaj więcej na naszym blogu.

FAQ

Jak działa chmura prywatna?

Chmura prywatna to środowisko IT ulokowane w chmurze obliczeniowej przeznaczone dla jednej organizacji i zbudowane pod jej konkretne wymagania biznesowe i zabezpieczające. Może być ona zarządzana zarówno przez właściciela jak i przez podmiot zewnętrzny świadczący usługę.

Do kogo skierowana jest chmura prywatna?

Produkt taki jak chmura prywatna skierowany jest przede wszystkim do firm, które chcą korzystać ze wszystkich zalet chmury (skalowalność, wysoka dostępność), ale z różnych względów potrzebują środowiska maksymalnie odseparowanego od innych użytkowników, ze zwiększonym poziomem bezpieczeństwa. W przypadku chmury prywatnej, czyli zbudowanej dla jednej organizacji, mamy też większą kontrolę nad parametrami i architekturą.

Czym różni się chmura prywatna od chmury publicznej?

Chmura publiczna należy całkowicie do dostawcy, który to jest jej pełnym administratorem i wydziela zasoby dla kolejnych użytkowników. Chmura prywatna to natomiast środowisko zbudowane od podstaw pod konkretne zamówienie i potrzeby, Również kwestie administracji, obsługi i oprogramowania są zależne od konkretnych ustaleń między Data Center a Klientem.

Jak mogę skalować chmurę prywatną?

Skalowanie to zwiększanie możliwości środowiska IT w sposób poziomy (scale-out) bądź pionowy (scale-up). W pierwszym przypadku polega to na dodawaniu kolejnych maszyn, w drugim zamiana na większą. W przypadku chmury prywatnej stosuje się skalowanie poziome. Możemy zarówno dołożyć maszyny do istniejącej chmury albo zastosować wyjście na chmurę publiczną i przeniesienie części mniej ważnych aktywności do niej.

Czy chmura prywatna Data Space spełnia wymogi KNF?

Tak, wytyczne KNF dla przetwarzania danych finansowych Klientów dotyczą m.in. posiadania odpowiednich certyfikatów, geograficznego umiejscowienia infrastruktury oraz spełniania przez dostawcę środowiska rygorystycznych zasad informowania o wszystkich incydentach związanych z przepływem danych.

Czy mogę dzielić chmurę prywatną z inną organizacją?

Tak, odpowiednio mocne chmury prywatne mogą być dzielone pomiędzy dwie lub trzy organizacje, działające np. w jednej grupie kapitałowej. Ilość obecnych w chmurze organizacji warunkuje przede wszystkim jej moc i zasobożerność procesów każdej z nich.

Jaki jest Wasz czas reakcji na zgłoszenie?

Staramy się, aby czas faktycznej reakcji był jak najkrótszy, mierzony w sekundach lub minutach. Gwarantowany czas reakcji jest powiązany z SLA określonym w umowie. W naszym centrum utrzymania zachowana jest ciągłość pracy – o każdej porze dnia i nocy administrator monitoruje Państwa usługę oraz odpowiada na zgłoszenia.