Procesor
: 48 rdzeni, 96 wątków
Pamięć RAM
: 192 GB
Dysk
: 8 TB HDD, 6x 480GB SSD, 6x 240GB SSD
Sieć
: 100 Mbit/s
Rozwiązanie oparte o rozproszony system plików CEPH oraz redundantną sieć 10Gbps pomiędzy węzłami. To, w połączeniu z nowoczesnymi procesorami Intel Skylake, szybkimi dyskami SSD oraz 192 GB RAM, tworzy wydajną chmurę prywatną. Konfiguracja zawiera 3 serwery fizyczne.
Prywatna chmura obliczeniowa potrzebna jest wszędzie tam, gdzie wymagane są wysoka wydajność, skalowalność oraz bezpieczeństwo. Rozwiązanie różni się tym od chmury publicznej, że jest przygotowane do dyspozycji tylko jednej organizacji, która korzysta z jej pełnych zasobów.
Pozwala to na całkowitą kontrolę zarówno poziomów dostępu, jak i wpływających i wypływających danych. Chmury prywatne cieszą się szczególną popularnością w branżach wymagających najwyższego bezpieczeństwa użytkowników, takich jak finanse, fintech czy ecommerce.
Wykorzystaj nasze doświadczenie i umów się na bezpłatną konsultację. Doradzimy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojego projektu.
Bezpłatna, indywidualna analiza potrzeb
Karol Olszewski, Technical Account Manager
Nowoczesna serwerownia TIER III, na którą składają się 2 niezależne budynki o powierzchni 3337,8 m². Posiadamy certyfikaty ISO 9001: 2015 i ISO 27001: 2017-06.
Monitoring 24/7/365
Pełny monitoring infrastruktury i ruchu sieciowego przez zespół inżynierów na miejscu
Bezpieczne szafy
W każdej szafie indywidualny czujnik temperatury, czujnik wilgotności oraz detektory otwarcia drzwi
Ochrona terenu DC
Teren Data Center otoczony ogrodzeniem o wys. 2,5m z drutem kolczastym oraz monitorowany przez kilkadziesiąt kamer
Kontrola dostępu
Obiekt chroniony przez wielostopniową kontrolę dostępu, ochroniarze obecni 24/7
Gaz techniczny
Wszystkie sale kolokacyjne oraz pomieszczenia infrastruktury pomocniczej objęte systemami automatycznego gaszenia
Agregaty prądotwórcze
Automatyczny start agregatów w razie zaniku mocy z sieci energetycznych
Redukcja tlenu w komorze
Ochrona przeciwpożarowa OxyReduct® obniżająca poziom tlenu w pomieszczeniach kolokacyjnych
Protekcja klimatyzacji i Freecooling
Automatyczne przełączenie na zapasowy układ chłodu w razie awarii obiegu podstawowego
Skorzystaj z dodatkowych informacji o instalacji,
obsłudze i serwerach dedykowanych Data Space
Najważniejsze informacje pomocne w stawianiu pierwszych kroków w Data Space
Baza wiedzy Data Space: przydatne narzędzia, artykuły i poradniki dla administratorów
Garść artykułów o serwerach dedykowanych i nie tylko. Poczytaj więcej na naszym blogu.
Chmura prywatna to środowisko IT ulokowane w chmurze obliczeniowej przeznaczone dla jednej organizacji i zbudowane pod jej konkretne wymagania biznesowe i zabezpieczające. Może być ona zarządzana zarówno przez właściciela jak i przez podmiot zewnętrzny świadczący usługę.
Produkt taki jak chmura prywatna skierowany jest przede wszystkim do firm, które chcą korzystać ze wszystkich zalet chmury (skalowalność, wysoka dostępność), ale z różnych względów potrzebują środowiska maksymalnie odseparowanego od innych użytkowników, ze zwiększonym poziomem bezpieczeństwa. W przypadku chmury prywatnej, czyli zbudowanej dla jednej organizacji, mamy też większą kontrolę nad parametrami i architekturą.
Chmura publiczna należy całkowicie do dostawcy, który to jest jej pełnym administratorem i wydziela zasoby dla kolejnych użytkowników. Chmura prywatna to natomiast środowisko zbudowane od podstaw pod konkretne zamówienie i potrzeby, Również kwestie administracji, obsługi i oprogramowania są zależne od konkretnych ustaleń między Data Center a Klientem.
Skalowanie to zwiększanie możliwości środowiska IT w sposób poziomy (scale-out) bądź pionowy (scale-up). W pierwszym przypadku polega to na dodawaniu kolejnych maszyn, w drugim zamiana na większą. W przypadku chmury prywatnej stosuje się skalowanie poziome. Możemy zarówno dołożyć maszyny do istniejącej chmury albo zastosować wyjście na chmurę publiczną i przeniesienie części mniej ważnych aktywności do niej.
Tak, wytyczne KNF dla przetwarzania danych finansowych Klientów dotyczą m.in. posiadania odpowiednich certyfikatów, geograficznego umiejscowienia infrastruktury oraz spełniania przez dostawcę środowiska rygorystycznych zasad informowania o wszystkich incydentach związanych z przepływem danych.
Tak, odpowiednio mocne chmury prywatne mogą być dzielone pomiędzy dwie lub trzy organizacje, działające np. w jednej grupie kapitałowej. Ilość obecnych w chmurze organizacji warunkuje przede wszystkim jej moc i zasobożerność procesów każdej z nich.
Staramy się, aby czas faktycznej reakcji był jak najkrótszy, mierzony w sekundach lub minutach. Gwarantowany czas reakcji jest powiązany z SLA określonym w umowie. W naszym centrum utrzymania zachowana jest ciągłość pracy – o każdej porze dnia i nocy administrator monitoruje Państwa usługę oraz odpowiada na zgłoszenia.