Support: 56 657 71 78

Zapasowe Centrum Danych

 

Czy Twoja firma jest przygotowana na nagłą awarię infrastruktury IT? 

image

Ciągła dostępność stała się standardem, szczególnie w przypadku biznesów opierających swoje działanie przede wszystkim na aplikacjach funkcjonujących w sieci.

Każda przerwa w dostępności generuje nie tylko straty finansowe, ale również wizerunkowe. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze usługi będą dostępne 24/7/365, warto pomyśleć o Zapasowym Centrum Danych.

Jest to rezerwowa infrastruktura IT , która znajduje się w innej lokalizacji. Dzięki temu, nawet w przypadku zagrożenia fizycznego, takiego jak pożar, mamy możliwość szybkiego przywrócenia działania naszych kluczowych systemów. 

Co DRC daje Twojemu biznesowi?



icon

Redundancja

Duplikacja najważniejszych systemów w Twojej infrastrukturze wraz z georeplikacją danych.

icon

Skrócenie czasu przestoju

Zreplikowane środowisko jest w stanie powrócić do pełnej sprawności znacznie szybciej niż odzyskiwane z kopii zapasowych.

icon

Podniesienie SLA

Dla e-commerce nawet 95% SLA oznacza aż 36 godzin offline miesięcznie.

icon

Automatyzacja procesów

Projektujemy systemy bezobsługowe, które uruchamiają się same, w ramach ściśle zadanych kryteriów.

Zapasowe Centrum Danych - modele korzystania

Duplikacja wybranych systemów

Środowisko zapasowe jest zbudowane na podstawie wybranych przez Ciebie, najważniejszych elementów infrastruktury podstawowej. W przypadku awarii Twojego środowiska podstawowego w zapasowym Data Center uruchomi się ono w okrojonej wersji, pozwalającej jednak na pracę krytycznych systemów (np. bazy danych, bramki płatności).

Duplikacja całego środowiska IT

W odróżnieniu od pierwszego modelu, środowisko rezerwowe odwzorowuje podstawowe w 100%. W przypadku jego awarii uruchomione zostaje zapasowe, a użytkownicy mogą kontynuować pracę.

Georeplikacja kopii bezpieczeństwa

Kopie bezpieczeństwa, które wykonujesz w swoim środowisku podstawowym, są przesyłane i przechowywane (georeplikowane) w zapasowym Data Center. Dzięki temu minimalizujesz ryzyko ich utraty lub zniszczenia.

Rezerwacja zasobów na wypadek awarii

Zapasowe Data Center rezerwuje zasoby (przestrzenie dyskowe i moc obliczeniową), potrzebne do odtworzenia Twojego środowiska z kopii bezpieczeństwa, w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Dlaczego warto wybrać DRC w Data Space?

Pewna lokalizacja

Zapasowe Data Center spełniające wymagania certyfikacji TIER III+, posiadające certyfikaty ISO 9001 i ISO 27001.

Bezpieczna komunikacja

Redundantne łącza internetowe od niezależnych dostawców, w tym dwa globalne i kilka polskich.

Skalowalność

Własna infrastruktura, pozwalająca na budowę dowolnego modelu Zapasowego Centrum Danych w zależności od potrzeb Klienta.

Dogodne położenie

Data Center umiejscowione na wjeździe do Torunia, w odległości ok. 180 km od największych polskich miast (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Łódź).

Uruchomienie DRC w 4 krokach

Poznanie potrzeb

Poznajemy Twoje aktualne środowisko IT i specyfikę biznesu. Porozmawiamy o najważniejszych systemach i o tym, która ich część powinna być “pancerna”.

Projektowanie usług

W oparciu o Twoje potrzeby nasi specjaliści określają, który scenariusz jest najlepszy i w jakiej technologii przygotować DRC dla Twojej firmy.

Testy

Uruchomienie środowiska zastępczego i sprawdzenie jego działania (testy wykonywane są cyklicznie).

Utrzymanie i georeplikacja danych

Nasi inżynierowie dbają o to, by środowisko zapasowe było zawsze gotowe do działania.

Kluczowe było dla nas Zapasowe Centrum Danych oraz cały mechanizm, który zapewni ciągły transfer danych pomiędzy dwiema fizycznymi lokalizacjami.

Data Space wprowadziło ten mechanizm oraz konfigurację całego środowiska, jak też zaproponowało rozwiązania administracyjne, sprzętowe i zagwarantowało nam poufność transmisji – szyfrowanie ruchu transmitowanego pomiędzy DC i DRC a Millennium TFI.

Kacper Jarosz

Inspektor Bezpieczeństwa IT, Millennium TFI S.A.

    Opowiedz nam o swoich potrzebach

    Odpowiadamy w ciągu 2 godzin





    Czym jest DRC?

    Disaster Recovery Center to zapasowe centrum przetwarzania danych dla wybranych elementów lub całości infrastruktury IT. W przypadku awarii Twojego obecnego środowiska IT, cały ruch zostaje przekierowany do lokalizacji zapasowej, dzięki czemu nie masz przerw w funkcjonowaniu swojego biznesu.

    Czym jest dostępność?

    Dostępność to zdolność systemu do poprawnego wypełniania powierzonego mu zadania w założonym przedziale czasu (dzień, miesiąc, rok, itp.).

    Co to znaczy infrastruktura wysokiej dostępności (HA)?

    Infrastruktura wysokiej dostępności (HA) zachowuje zdolność do pracy nawet w sytuacji wystąpienia awarii lub nieprzewidzianych okoliczności. Gwarantowane minimalne SLA naszej usługi DRC to 99,9%.

    Czym jest redundancja?

    Redundancja to podwojenie elementów infrastruktury IT na wypadek ich awarii np. serwer jest podpięty do więcej niż jednego łącza internetowego. Dzięki temu, nawet w przypadku awarii u jednego z operatorów, nie występuje przerwa w działaniu naszego środowiska.

    Co to jest georeplikacja?

    Jest to wymiana danych pomiędzy lokalizacją główną a Zapasowym Centrum Danych. Georeplikacja stanowi kluczowy element w konstrukcji Disaster Recovery Center.

    Czym jest SLA?

    SLA (Service Level Agreement) to umowa utrzymania i systematycznego poprawiania ustalonego między klientem a usługodawcą poziomu jakości świadczenia usług. W przypadku naszej usługi DRC wynosi ono min. 99,9%.

    Czym jest Recovery Point Objective?

    Recovery Point Objective to maksymalna rozbieżność pomiędzy środowiskiem źródłowym a środowiskiem kopii. Ta wielkość obrazuje, ile danych w przypadku awarii nie zostanie zsynchronizowanych.

    Czym jest Recovery Time Objective?

    Recovery Time Objective pokazuje czas potrzebny na przywrócenie Twoich usług w miejscu docelowym w przypadku awarii. Im niższa wartość tego współczynnika, tym lepiej.

    Czym jest Single Point of Failure?

    Single Point of Failure to składnik środowiska IT, którego awaria może spowodować zablokowanie innych danych lub aplikacji. Warto pamiętać, że nie jest to tylko sprzęt czy oprogramowanie, ale również elementy infrastruktury takie jak linie zasilające w prąd elektryczny.

    Co to są scenariusze DRC/ZCPD?

    Scenariusze w IT działają podobnie jak te filmowe. Przewidujemy ciąg przyczynowo-skutkowy, który wydarzy się jeśli nastąpi awaria naszej infrastruktury IT. Przy pisaniu takiego dokumentu, warto zrobić najpierw audyt dostępności naszych systemów, żeby znaleźć ich słabe punkty.

    Co to znaczy wąskie gardło w kontekście systemów IT?

    Wąskie gardło jest to usługa lub proces, która w znaczący sposób może wpływać na poziom świadczenia innych usług lub procesów, występujących w tym samym systemie. W przypadku systemów informatycznych może to być np. wolne łącze internetowe obsługujące szybki serwer.

    Szukasz czegoś innego?

    Sprawdź inne rozwiązania IT dla biznesu

    Potrzebujesz więcej informacji lub pomocy z wyborem rozwiązań? Skontaktuj się z nami! Zaproponujemy Ci optymalny wybór.